Business Czech

Obecnie prowadzimy zajęcia z elementami Business Czech na poziomie A1 oraz A2. Raz na rok otwieramy także kurs Business Czech na poziomie B1. Więcej o poszczególnych kursach poniżej. Aktualna oferta kursów znajduje się na pierwszej stronie w Aktualnościach.

 

 

BUSINESS CZECH A1, A1+

Kurs jest przeznaczony dla osób, które wcześniej nie miały styczności z językiem czeskim (A1), lub są po 1 semestrze nauki czeskiego (A1+). Na zajęciach realizowane są zarówno zagadnienia z kursu standardowego, jak i typowe dla Business Czech. Dzięki temu połączeniu uczestnicy mają możliwość specjalizacji już na samym początku nauki.

 

Uczestnicy poznają na zajęciach podstawy języka czeskiego, przy czym nacisk kładziony jest na zdolności konwersacyjne (restauracja, hotel, sklep, policja, pogoda, urlop, lekarz itd.). Zakres materiału z tradycyjnych kursów jest natomiast modyfikowany – niektóre tematy realizowane są tylko w ramach „small talku” (np. rodzina, pogoda, zdrowie), inne podporządkowane są językowi biznesu. Tym samym zamiast zwykłego obiadu, jemy business lunch z naszym kontrahentem, nie wyjeżdżamy na urlop, ale na delegację, zamiast odwiedzin u znajomych ćwiczymy struktury wykorzystywane w trakcie spotkania handlowego. Część zajęć poświęcona jest także komunikacji w biznesie – pisaniu e-maili oraz rozmowom telefonicznym.

 

Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę atrakcyjną na dzisiejszym rynku pracy. Przez cały semestr poruszają się w obszarze obsługi klienta oraz reprezentacji firmy. Jednocześnie kurs obejmuje większość materiału z języka ogólnego, możliwa jest zatem kontynuacja nauki w następnym semestrze na poziomie A2 Business Czech albo A2 język ogólny.

 

 

BUSINESS CZECH B1

Kurs tzw. obchodní češtiny to idealna opcja dla osób pracujących lub poszukujących pracy z językiem czeskim. Kurs jest poświęcony najważniejszym obszarom Business Czech: prezentacja siebie i firmy, CV i rozmowa o pracę, firma, jej struktura i funkcjonowanie, delegacja, negocjacje na spotkaniu handlowym, korespondencja i rozmowy telefoniczne, formularze i umowy, poruszanie się w Internecie itd. Uczestnicy poznają podstawowe słownictwo z takich dziedzin jak księgowość, finanse, prawo, spółka handlowa, komputer, Internet itd. Kurs odpowiada na aktualne zapotrzebowanie polskiego rynku i przygotowuje uczestników do bezproblemowego podejmowania wyzwań w ich (przyszłej) pracy.

 

 

Aktualny harmonogram kursów w Krakowie znajdziesz TU.

 

Aktualny harmonogram kursów w Katowicach znajdziesz TU.